TEATR
CEL
Poznasz zaplecze teatru.
NACOBEZU
1. Opowiadasz o tym
jak należy zachować się
w teatrze. Wymieniasz
zasady.
2. Wymieniasz kilka rodzajów lalek teatralnych.
3. Wyjaśniasz
znaczenie słów rekwizyt, scenariusz,
rola, scenografia.
4. Planujesz przedstawienie.
5. Redagujesz plakat teatralny.
6. Wykonujesz rekwizyty.
7. Wystawiasz sztukę teatralną.
Zakładka W TEATRZE przeniesie cię w niezwykłe miejsce. Zapraszam do zabawy.
"Po co jest teatr" J. Kulmowa
Posłuchajcie interpretacji wiersza.
Tekst znajdziecie w podręczniku pol-społ na stronie 59.
Zwróćcie uwagę na zastosowane w przedstawieniu przedmioty. W jaki sposób zmieniają swoje przeznaczenie?
Rozwiąż zadanie.
ZOBACZ FILM O TYM W JAKI SPOSÓB POWSTAJE PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE.
Weź dużą kartkę papieru, bristolu lub szarego papieru, możesz skleić 4 kartki papieru od drukarki i zaplanuj przedstawienie. Pomyśl, o czym może być twój spektakl.??? To może być inscenizacja wiersza lub opowiadania albo bajki. Może to być wymyślona historia. Pomyśl jakie mogą być w niej postaci. Zaplanuj dla nich stroje. Wszystko na tym samym papierze. Możesz poszukać inspiracji w różnych gazetach, starych kolorowankach, czasopismach, książkach. Możesz rysować lub wycinać i przyklejać, albo połączyć te dwie techniki. Teraz pomyśl jakie dialogi mogą mówić. Jeśli to jest wiersz to nie musisz nic zmieniać. Wszystko zapisuj na tej dużej kartce. Powstanie plan.
Rodzaje plakatów teatralnych.
Zobaczcie czego możecie dowiedzieć się z takiego plakatu.
Na pierwszym podany jest tytuł, autor, reżyser
i autor muzyki.
Na drugim macie już podaną datę, godzinę i miejsce spektaklu, nawet kontakt do rezerwacji biletów.
Podobnie na plakacie do spektaklu "Pinokio" i "Trzy świnki".
Teraz zrób swój plakat. Możesz go wykonać w dowolny sposób. Poproś rodzica o pomoc i zgodę. Postępuj podobnie jak ze znaczkami. Na zdjęciach powyżej znajduje się instrukcja. Pobierz obrazek na komputer lub weź jakiś swój. Możesz też zabrać link z internetu. Albo wybierz jeden z dostępnych w programie. Następnie dopisz tekst. Możesz to robić wielokrotnie. Możesz zmieniać wielkość liter i czcionkę. Jak masz wszystko gotowe -pobierz obraz na komputer.
Jeśli nie robisz pracy w generatorze, to weź kartkę od bloku, narysuj ilustrację do sztuki lub główną postać. Napisz tytuł sztuki, np:. "PINOKIO"... Pamiętaj, aby dodać/wymyślić miejsce i datę z godziną wystawienia sztuki. Może być nazwisko autora.
WIDOWNIA
Widownia to miejsce dla widza, głównego odbiorcy teatru. Widzowie, czyli publiczność, ma wobec aktorów pewne obowiązki. Zobacz filmy, a dowiesz się jakie?
JEŚLI ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEMAT Z TEATRU MOŻESZ ZOBACZYĆ CO SIĘ DZIEJE U ZGRZYCIAKÓW.
OK zeszyt
Na stronie zamieszczono zdjęcia i materiały własne oraz ilustracje, ćwiczenia i inne materiały pobrane z Google. Teksty oparte na cyklu podręczników i ćwiczeń wydawnictw MAC oraz WSiP i MEN Ćwiczenia własne lub pobrane udostępnione z Genially, Wordwall, Learning Apps i innych zasobów Internetu, filmy prywatne lub z You Tube.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com